Děti naboso

ZdravíDěti naboso

Každý rodič se těší, až jeho děťátko udělá první krůček. Děti začnou zkoumat svět a hranice přestávají pomalu existovat. A aby se jim chodilo pohodlně a jejich nožky zdravě rostly, je velmi důležité vybrat správnou obuv. Ideálním směrem se můžeme vydat, pokud necháme děti běhat naboso. Rostoucí chodidlo má dostatek prostoru růst správným směrem. Nedochází k deformacím plosek, prstů a všechny svaly se lépe a rovnoměrně posilují. Díky absenci bot a ponožek vnímají děti daleko intenzivněji své okolí. Jejich smysly se rozvíjí a pomáhají naučit se správnému způsobu pohybu.

Výběr botiček pro malé děti je stěžejním okamžikem, který přispěje k optimálnímu rozvoji dolních končetin a celkovému držení těla. Nejsou to ale pouze boty, které zabraňují správnému vývoji. Mohou to být například i těsné ponožky. Měkká nožka se v nich tísní, nemá dostatek prostoru. Prsty se křiví a chodidlo se deformuje do nesprávného tvaru. Chůze naboso jednak umožňuje intenzivnější vnímání světa kolem a děti získávají větší stabilitu na každém povrchu. Ne vždycky je ale vhodné nechat děti běhat bez bot. Pokud taková situace nastane, je ten správný čas pro tzv. bosé boty.

Obchod naboso nabízí ideální kompromis mezi bosou a obutou nohou. Díky tenké podrážce bude celkový dojem z boty, jako by na noze skoro nebyla. Lze vybrat ze dvou variant. Buď bota končí pod kotníkem, nebo těsně nad ním. Noha má tak dostatek prostoru a volnosti k růstu a přitom je chráněna citlivá oblast paty. Dětské chodidlo je oproti dospělým širší vepředu a zužuje se směrem k patě. Proto by i správná dětská obuv měla mít širší přední část. Barefoot obuv je v tomto ohledu ideální. Prsty se nemačkají a malíčky mají dostatek prostoru k roztáhnutí. Co se týče velikosti, je optimální vybírat botu o jednu velikost větší. Jako pomůcka slouží tabulka velikostí, kterou naleznete na stránkách internetového obchodu.

Maminky a jejich děti si mohou vybrat ze široké škály bot od nejmenších až pro největší dětské velikosti.  Bosá bota neznamená ovšem pouze sportovní typ. K dispozici jsou i moderní sandálky Pally, Coral nebo Leonidas. Oproti klasickým sandálům lze pomocí pásků upravovat šířku tak, aby vyhovovala rostoucím nohám malých dětí. Podrážky jsou kolem 5 milimetrů silné a díky ochraně před propíchnutím je noha sice téměř bosá, ale zároveň v bezpečí před poraněním. Pro volný čas i na cestu do školy nebo školky jsou ideální boty typu Colibri nebo Corela. Jsou anatomicky tvarované a díky vyztuženým podrážkám jsou vhodné i pro dlouhé procházky nebo hraní jak na hřišti, tak ve vnitřní herně.

Mezi novinky v nabídce obchodu naboso patří otevřenější obuv Dhalia, která je opatřena průhlednou podrážkou. Díky ní je přesně vidět, kam až sahá chodidlo a kdy je potřeba poohlédnout se po větší velikosti. Elastické pásky přes patu a nárt umožňují nastavení správné velikosti a ergonomický tvar umožňuje správný růst dětské nohy. Velmi originální jsou vysoké boty s kožíškem, které umožňují chodit „naboso“ i v chladnějších podmínkách. Jedná se o modely Loraine, nebo Jerome. A nebyl by to obchod s moderní obuví, kdyby neměl v nabídce holínky. Originální bosé holínky vhodné do každého počasí s nápaditým vzorem lze využít jak v přírodě, tak v městských ulicích.

I na dětské noze se mohou objevit problémy s vývojem prstů. V takových případech jsou vhodné zdravotní pomůcky, jakými jsou korektory prstů. Šetrně napomáhají eliminovat vbočené palce a zajišťují návrat nohou do správného tvaru. Kompletní nabídku nejen dětské obuvi, včetně rad a zkušeností uživatelů bosých bot, kalendář akcí, kde je možné si barefoot boty vyzkoušet a prohlédnout nebo kliniku, kde odborníci pomohou s výběrem správného typu obuvi i s nácvikem správné chůze, naleznou zákazníci na internetových stránkách či kamenném obchodě naboso.

Komentáře (0)

Zatím žádné názory


Jméno
Recenze
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.