Spolupracujeme s fyzioterapeuty a dalšími odborníky

NaBOSo dlouhodobě spolupracuje s fyzioterapeuty a dalšími odborníky a vy se tak každý měsíc můžete těšit na tipy na zajímavé akce, kurzy a workshopy.

Workshopy a semináře v červenci a srpnu 2024


Centrum fyzioterapie Kinisi

Praha 9 – Horní Počernice

kinisi.cz

Kinisi na Instagramu

Kinisi spojuje profesionální přístup zkušených fyzioterapeutů se špičkovým moderním vybavením. Hlavním posláním Kinisi je napomáhat klientům zbavit se akutních i chronických obtíží pohybového systému s využitím aktuálních vědeckých poznatků a nejmodernějších metod fyzioterapie.

Služby: fyzioterapie dospělých i dětí od pěti let, ženská fyzioterapie v těhotenství a po porodu, akutní a pooperační fyzioterapie, funkční fyziotrénink, péče o sportovce, přístrojová fyzioterapie, masáže a manuální lymfodrenáž.


Fyzio Kristý

fyziokristy.cz

Fyzio Kristý na Instagramu

Bc. Kristýna Čmejlová alias Fyzio Kristý se věnuje především dětské fyzioterapii. Pracuje na Neonatologické klinice a Dětské klinice v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, ale zaměřuje se i na prevenci a jednoduché a přirozené cviky, kterými můžete zlepšit pohybové dovednosti miminka či batolete.

Služby: online kurzy a webináře o dětském vývoji, správná manipulace s miminkem, polohování nedonošených dětí, polohování proti predilekciporadenství psychomotorického vývoje.


FyzioGo

Ostrava

fyziogo.cz

FyzioGo na Instagramu

Mgr. Michael Tichov je aktivní sportovec a fyzioterapeut, který se řídí heslem “ve zdravém těle zdravý duch.” Jeho dominantou jsou tělesná cvičení. Ať už se jedná o sportovní trénink nebo terapeutická cvičení s cílem zbavit člověka chronických bolestí.

Služby: Fyzioterapie pro děti od 3 let i pro dospělé a seniory, edukativní přednášky pro školy a firmy


Mgr. Lucie Alblová

Praha 10 – Skalka

fyzio-pro-deti.cz

Barefoot Fyzioterapeut Mgr. Lucie Alblová na Facebooku

Fyzioterapeutka Lucie Alblová se specializuje na fyzioterapii dětí od narození až do dospělosti. V soukromé ambulantní praxi se věnuje zejména zdravému vývoji dětských nožiček a reflexní terapii dle prof. Vojty.

Služby: reflexní terapie, Vojtova metoda, vyšetření nohou na podoskopu, konzultace pohybového vývoje dítěte včetně vhodných a nevhodných pomůcek, obouvání a pohybových aktivit, semináře a workshopy.


 

Fyzio Beskyd s.r.o.

Frýdek-Místek

fyziobeskyd.cz

Fyzio Beskyd na Instagramu a na Facebooku

Fyzio Beskyd s.r.o. je terapeutické a vzdělávací centrum se zaměřením na děti, sportovce a dospělé s aktivním přístupem k vlastnímu zdraví. Provozují také podologickou poradnu, kde řeší poruchy chůze a vady nohou dětí i dospělých.

Služby: dětská fyzioterapie – nedonošené děti, polohové deformity, asymetrie ve vývoji, handling, vadné držení těla, skolióza, ploché nohy, valgózní kotníky, vrozené vývojové vady, dechové problémy.

Fyzioterapie pro dospělé – sportovní fyzioterapie, fyzioterapie nohy, fyzio se zaměřením na záda, přednášky a semináře.


 

Bc. Edita Prošková

Roudnice nad Labem

Edita Prošková – fyzioterapeut, podolog na Facebooku a Instagramu

Podoložka Edita Prošková se zabývá získanými i vrozenými vadami nohou dětí i dospělých. Pomocí cvičení a podiatrických pomůcek pomáhá narovnávat narušenou funkci nohou, která má vliv na stav celého pohybového aparátu.

Služby: diagnostika nohou na podoskopu, vyšetření nášlapu a odvalu nohy, posílení partií pro daný sport, možnost výroby termoplastických vložek pro zkomfortnění sportu, eliminace úrazů a zlepšení sportovních výkonů, tejpování.

Momentálně nepřijímá nové klienty.


 

Bc. Hana Tonarová (HoneyCare)

Otradovice, okres Mladá Boleslav

honeycare.cz

Fyzioterapeutka Hana Tonarová se specializuje na kojenecké a dětské rehabilitace, Vojtovu metodu, problematiku dětských nohou a obouvání.

Služby: konzultace psychomotorického vývoje dítěte, manipulace s miminkem, terapie novorozenců, kojenců, batolat i starších dětí s hybnými poruchami, konzultace na téma dětských nohou, obouvání, příp. vložek a jejich úpravy, fyzioterapie.


 

 

Mgr. Kristýna Šonská (FyzioKoktejl)

Praha a Jablonec nad Nisou

Fyzio4kids a FyzioKoktejl na Instagramu

Fyzioterapeutka Kristýna Šonská se zabývá dětmi od narození až k hranici dospělosti. Vedle práce v nemocnici poskytuje také konzultace pro rodiče v pohodlí domova. Mimo to působí jako lektor v odborných kurzech a vzdělává širokou veřejnost prostřednictvím Instagramu FyzioKoktejl.

Služby: konzultace pro rodiče na témata handling a psychomotorický vývoj dětí.


Mgr. Olga Sidorenková (FyzioKoktejl)

Praha

FyzioKoktejl na Instagramu

Fyzioterapeutka Olga Sidorenková působí ve fakultní nemocnici, kde se zaměřuje na pacienty na plicním a ORL oddělení. Specializuje se na terapii respirační (dechové) problematiky. Ve volném čase vzdělává širokou veřejnost prostřednictvím Instagramu FyzioKoktejl.PaedDr. Vladana Botlíková, CSc.

Praha 6

vladanabotlikova.cz

Lektorka zdravého pohybu Vlaďka Botlíková na Facebooku

Vlaďka Botlíková je lektorka a učitelka zdravého pohybu již přes 35 let. Předává lidem umění sebeléčby pohybem. Naučí vás, jak se zbavit bolestí (nejen) nohou a opět si užívat zdravé tělo a lehký krok.

Služby: individuální i skupinové cvičení, on-line kurzy zdravého pohybu pro děti i pro dospělé a semináře na témata: zdravá záda, cviky pro nohy, cviky pro zdraví, cviky pro oči, cviky pro dětské nožky, práce u počítače zdravě.


 

Mgr. Lucie Ternová (@mamasport)

Praha 6

mamasport.cz

Mamasport na Instagramu

Lucie Ternová je lektorka zdravého pohybu a trenérka fyzio-fitness se zaměřením na těhotné ženy, ženy po porodu a miminka. Je certifikovanou trenérkou metody prof. Pavla Koláře, tzn. Dynamické neuromuskulární stabilizace.

Služby: cvičení těhotných žen, cvičení po porodu, zdravotní cvičení dětí a práce s miminky. On-line kurzy těhotenského a poporodního cvičení.


 

Bc. Lukáš Chvátal

Praha

vedomecviceni.cz

Lukáš Chvátal je fyzioterapeut, který ve své praxi využívá celostní přístup a vědomé cvičení i zkušenosti čerpané v tradiční čínské medicíně.

Služby: fyzioterapie, čchi-kung, akupresura, aromaterapie, přirozený pohyb.


Bc. Petr Kadlec

Luhačovice, okres Zlín

zdravachodidla.cz

Kadlec podologie na Instagramu

Petr Kadlec je ortotik-protetik, který nabízí komplexní péči o chodidla a výrobu ortopedických stélek pro děti od 1,5 roku, dospělé i seniory.

Služby: vyšetření chodidel, poradenství ohledně výběru vhodné dětské obuvi, plochých nohou, valgózních kotníků, hallux valgus, zaosení dolních končetin, patních ostruh, otlaků, výroba individuálních stélek.


 

Mgr. Lucie Kinclová, Ph.D. (Barefootcoaching)

Brno

luciekinclova.cz

Barefootcoaching na Facebooku

Lucie Kinclová je fyzioterapeutka zabývající se problematikou dětské nohy, psychomotorickým vývojem dítěte a podologií. Je také autorka e-booku O dětských nožičkách. V současné době na rodičovské dovolené.

Služby: kurzy a školení pro fyzioterapeuty, lékaře i veřejnost na témata diagnostika a terapie funkce nohy z pohledu vývojové kineziologie, bosá chůze a běh z pohledu fyzioterapeuta.


CoreYoga

www.coreyoga.cz

CoreYoga na Instagramu

Unikátní metodika CoreYoga® nabízí komplexní péči o střed těla ženy (jakkoli dlouho) po porodu. Anna Nováková, autorka programu a publikací Diastáza, pomáhá rodičkám navrátit svalovou a fasciální, ale i psychickou rovnováhu.

Služby: pohybové poradenství, individuální tělesná diagnostika, nastavení cvičebního plánu –⁠ ucelený koncept pro aktivaci CORE, redukci diastázy a přidružených potíží, aktivaci dna pánve a redukci úniku moči / prolapsu pánevních orgánů, workshopy a veřejné přednášky, on-line vzdělávání/trénink.


Fyzioterapie Fit and Tasty s.r.o. 

Brno

fitandtasty.cz

Fit and Tasty na Facebooku a Instagramu

Fyzioterapie Fit and Tasty s.r.o. pracuje komplexně s různorodou problematikou. Aktuální potíže řešíme v kontextu celého těla. Zaměřujeme se také na urogynekologickou problematiku včetně těhotných a žen po porodu.

Služby: fyzioterapie dospělých i dětí od pěti let, ženská fyzioterapie v těhotenství a po porodu, akutní a pooperační fyzioterapie, funkční fyziotrénink, péče o sportovce, elektroterapie, problematika čelistního kloubu, Metoda Ludmily Mojžíšové, diagnostika a terapie nohou.


FLOW Rehab Care s.r.o.

Brno

flowrehabcare.cz

FLOW Rehab Care na Facebooku a Instagramu

Brněnská klinika FLOW Rehab Care si zakládá na komplexním a individuálním přístupu ke každému člověku v rámci mezioborového týmu (lékaři, fyzioterapie, psychologie, porodní asistentky). Věnují se dospělým a dětem od šesti let. Zaměřují se na terapii chůze a rovnováhy, kvalitu pohybu a péči o sportovce. Mezi jejich další zaměření patří viscerální a neurální terapie, gynekologická problematika, neurologická problematika a psychosomatika. 

Služby: fyzioterapie pro dospělé a děti od šesti let, viscerální a neurální terapie, terapie chůze, sportovní fyzioterapie, neurologická fyzioterapie, gynekologická fyzioterapie a fyzioterapie v těhotenství a po porodu, psychologické poradenství, sportovní psychologie, koučink.


MINT Terapie s.r.o.

Praha 1 – Staré Město

mint-terapie.cz

MINT Terapie na Facebooku a Instagramu

MINT Terapie je soukromá moderní klinika v centru Prahy poskytující komplexní péči zaměřenou na rehabilitaci a zlepšování kvality života. Zkušený mezinárodní tým na klinice nabízí fyzioterapii pro miminka, děti i dospělé, ženy v těhotenství nebo po porodu a obecně při obtížích pánevního dna, sportovní a nutriční terapii.

Služby: fyzioterapie pro novorozence, děti i dospělé, sportovní fyzioterapie, viscerální a kraniální osteopatie, terapie pánevního dna, fyzioterapie v těhotenství a po porodu, nutriční poradenství a další. Semináře a workshopy ve firmách i pro širokou veřejnost na různá témata týkající se zdraví.


Mgr. Olga Marková (dětský ergoterapeut)

Praha 3 – Vinohrady

fyzioaktiv.cz

Dětský ergoterapeut na Instagramu a Facebooku

Mgr. Olga Marková je ergoterapeutka, která s dětmi pracuje na rozvoji vnímání, motoriky a kognitivních funkcí. Cílem ergoterapie je začlenění veškerých dovedností do běžného života dítěte a vytvoření prostředí, které mu umožní dlouhodobě se rozvíjet.

Služby: ergoterapie pro děti.


Podcast naBOSo mluví

Českých a slovenských fyzioterapeutů, podologů a dalších odborníků specializujících se na lidské zdraví se ptáme v podcastu naBOSo mluVÍ. Zaměřujeme se na témata psychomotorického vývoje dětí, chůze, vývojových i získaných vad nohou, dotýkáme se témat souvisejících s pohybovým aparátem. Věnujeme se i ryze ženským tématům, která mají s výběrem správné obuvi blízkou spojitost.

Věříme, že zdraví začíná u nohou, které si zaslouží pravidelnou péči a pohodlnou obuv.