Jak vybrat ty správné zdravé holínky pro naše nejmenší?

Děti naBOSo Výběr a údržba bot

Jak vybrat ty správné zdravé holínky pro naše nejmenší?

Gumáky jsou pro děti jedním ze základních párů obuvi. Vybavte je barefoot holínkami a dopřejte jim zábavu v kalužích, které tak milují.

Holínky, gumáky, hromnice, kalužoťapky nebo jakkoliv chcete. K dětství patří stejně jako krupicová kaše nebo Večerníček s krtečkem. Holínky jsou pro děti jedním ze základních párů obuvi, které potřebují k plnohodnotnému životu malého raubíře. Ať už do aprílových deštíků, podzimních plískanic, nebo na letní dovádění v potoce – pořádné gumáky doma nesmí chybět. Potěšíme vás teď dobrou zprávou: i holínky mohou být barefoot koukněte.

V holínkách jako v papučích, jde to

Barefoot obuv je typická svými základními poznávacími (a pohodlnými) rysy, jako je kulatá špička s dostatečným prostorem pro prsty, širší tvar pro pohodlí celé ťapky a především tenká rovná podešev bez jakéhokoliv náznaku podpatku. Prostě jako papučky, které si nazujete a už nikdy je nechcete sundat. Jste na pochybách, zda to jde i u gumových holínek? Jde! I skákání v kalužích může přinést pocit štěstí nejen duši, ale i chodidlům. Navíc jde o zdravý pohyb, který tělu prospívá. Zbývá už jen zvolit správný typ a správnou velikost.

Měření dětské nohy je trošku oříšek. Nožka roste jako z vody a kolikrát poskočí o celou velikost i za jeden měsíc. Proto je potřeba pečlivě nohy změřit a zvolit správnou velikost s ideálním nadměrkem, který sice je u dětí 812 milimetrů, u holínek ale doporučujeme maximálně 10 mm, aby bota z nožky nesjížděla. Pokud s barefooty u svých ratolestí teprve začínáte (a dobře děláte), doporučujeme přečíst náš článek Jak vybrat dětské barefoot boty?, který vás navede co a jak.

K nejjednodušší a zároveň nejzábavnější variantě měření potřebujete jen ochotné dítko, papír a tužku. Dítko postavíte na papír a chodidlo obkreslíte (ideálně obě dvě), změříte a přičtete nadměrek 810 milimetrů. To je celé, měření hrou může začít.

Materiály pro dětské pohodlí

Milujete ten svěží vlhký vzduch lehce po dešti, kdy ptáci vykukují z úkrytů, žížaly lezou z děr a naše děti se bleskurychle šinou ke kalužím? Znají to všichni rodiče – sotva mrňous uvidí kaluž (zákonitě vždycky dřív než vy), ani nemrknete a už je v ní. I kdyby pršelo jen pár minut, ono si tu kaluž najde. A kdo je připraven, není zaskočen. Pojďme teď nakouknout blíž na materiály, ať pidinožky zbytečně netrpí v plastovém nepohodlí.

Gumáky se vyrábějí ze dvou hlavních materiálů. Jeden z nich je nečekaně guma neboli přírodní kaučuk. Ten bude vždycky lepší než druhý z nich, syntetické PVC. Vlastnosti obou materiálů jsou podobné, ovšem guma je přece jen poddajnější, pružnější a hlavně přírodnější. Asi vás to nepřekvapí: všechny barefoot holínky jsou vyrobené právě z kaučuku, takže v tomto vám rozhodování usnadníme. Ostatní je ale na vás.

Ani kaučuk není prodyšný a nožka se v holínkách dost potí. Aby se pot měl kam vsáknout, je ideální, když má holínka textilní podšívku. Mnohdy si jí ani nevšimnete, protože je součástí boty a je na gumovém základu přilepená. Jsou ale i gumáky, které mají podšívku (nebo alespoň stélku) vyjímatelnou, tím pádem i pratelnou, a to je velká výhoda.

Pak jsou taky gumáky, které mají podšívku vlněnou, jsou tedy zateplené a naprosto dokonalé do chladných a klidně i zimních dnů. Takové nabízí třeba značka Bundgaard. Jejich velkým plusem je stahovací lem v horní části, díky kterému se do boty nedostanou nečistoty ani vlhkost.

Ačkoliv jsou barefootové boty typické tenoučkou podrážkou, u gumáků to tak úplně tence nejde. Protože jsou určené do mokrého (tím pádem kluzkého) počasí, je potřeba, aby měly výraznější vzorek. Podrážka je tedy pevná, ale dostatečně ohebná pro přirozený pohyb chodidla. A to naše barefootové gumáky splňují, jinak to ani nejde.

Lahodí oku i noze

Bosé gumáky vyrábí osvědčená značka Bundgaard. Vaše ratolesti si mohou vybírat z klasických jednobarevných kousků, ale potěšíme i ty vzorově náročnější. V nabídce najdete traktory, zvířátka, dinosaury, květinky, duhy nebo džungli. Moc dobře totiž víme, že i gumáky se musejí líbit. Velkým bonusem navíc jsou reflexní prvky, které se neokoukají jak z estetického hlediska, tak především z bezpečnostního, a to pro lepší viditelnost těch maličkých stvoření třeba na silnici.

Najdete u nás jak klasické vyšší holínky, tak holínky nízké, jak na obyčejné deštivé dny, tak zateplené do zimy. Ale taky bosé přezůvky, sandálky, tenisky nebo celoroční krasavce. A vůbec, u nás dokážete vybavit mrňousky dokonale i na výlety, třeba krásným a funkčním oblečením Reima.

Maminky vždycky říkávají: Hlavně nohy v suchu! A maminky mají vždycky pravdu. Navíc je to ověřený fakt – když jsou nohy v teple a suchu, hned jde všecko líp a s úsměvem. I řádění v kalužích, i pohled na tu spoušť. Takže doporučujeme pořiďte pořádné kvalitní gumáky svým dětem i sobě a zadupejte si v té kaluži s nimi. Následný efekt radosti je zaručen!

Nově v nabídce jsou i holínky pro dospělé, takže můžete v kalužích řádit se svými dětmi.

Kam dál povedou vaše kroky:

 

Související produkty

XERO SHOES GRACIE W Hunter | Dámské barefoot holínky

2 250 Kč
Skladem