RECENZE CRAVE LONDON: Boty do města i do třídy

Výběr a údržba bot Příběhy a značky

RECENZE CRAVE LONDON: Boty do města i do třídy

Test barefoot bot Crave London. Kvalitní materiály, pohodlí a stylový design dělají z této značky skvělou volbu pro každou příležitost.

Testovaný model

CRAVE LONDON Cognac

Určení

městské boty určené do kanceláře i na procházky po zpevněném povrchu

Svrchní materiál

semiš – kůže broušená z rubové strany, nebo hladká kůže (dle modelu)

Podšívka

měkká kůže

Podešev

5mm flexibilní, neklouzavá a otěruvzdorná podešev z přírodní gumy

Střih

širší střih v oblasti prstů kopírující tvar chodidla, sedí na střední až širší chodidlo, široká špička anatomického tvaru

Barevné varianty

černá, písková

Dostupné velikosti 

37–46

Cena

3 490 Kč

Podmínky testování

měsíční intenzivní nošení při výuce uvnitř školy

Výrobce

vyrobeno ručně v Portugalsku firmou Crave

Botky Crave London jsou určené primárně na jaro, léto nebo podzim a ke mně se dostaly na konci roku 2022, tedy v prosinci. Původně jsem příliš nevěděl, co si s nimi počít, ale odpověď na tuto otázku na sebe nedala dlouho čekat. Na částečný úvazek jsem učitel a už od konce podzimu řeším problém zimních bot ve škole.

Respektive toho, že trávím celý den přednášením v zimních botách, ve kterých přicházím do práce. To není až tak pohodlné (a to mám Angles Orpheus), protože jsou zateplené. Na celý leden jsem tedy vzal Crave London do školy – a musím říct, že posloužily skvěle.

Hlavní plusy:

Hlavní minus:

Základní charakteristika a technické hodnocení

Botky Crave London jsou nízké městské boty určené primárně na jaro, léto a podzim. Mohou je nosit muži i ženy a dobře sedí prakticky k jakémukoliv typu oblečení. Jsou minimalistické i lehké, přesto však pevné a pohodlné.

Na designu bot je vidět, že si s ním dal portugalský výrobce práci, stejně tak s botami jako takovými, protože jsou ruční výroby. Střih je určený pro střední až širší chodidlo, užijí si ho i barefoot začátečníci, a to i díky široké špičce anatomického tvaru. Bota má zero drop a tvarově neutrální stélku, na noze tedy krásně sedí a dobře se v ní chodí.

Vrchní materiál (semiš pískové barvy) působí hezky na pohled, je odolný a dobře se o něj stará. Měkká kůže zevnitř naopak dává pocit jakési „bačkůrkovosti“ bot. Flexibilní 5mm podrážka z přírodní gumy dostatečně tlumí došlap, zároveň však ponechává pocit z barefoot chůze, neklouže a poskytuje kvalitní oporu.

Testování ve třídě i ve městě

Cestovatelský festival Šternberk

Boty jsem sice testoval přes zimu, ale napadlo mne, že aspoň na jeden víkend se budu tvářit, že už je jaro, botky Crave London vezmu na nohy a vyrazím do Šternberka na Cestovatelský festival. No a ono se povedlo – po dlouhé době se ukázalo slunce, osvítilo Šternberk a společně s přítelkyní jsme si mohli užít skvělou, byť trochu mrazivou procházku.

Boty jsem nazul v sobotu brzy ráno, měl jsem je poprvé na noze, a vyrazil na procházku městem. Nakonec jsme nachodili několik kilometrů. Těsně před polednem jsem se přesunul do festivalového sálu a pustil se do přednášení. To se vydařilo na jedničku a následovalo povídání další. Na festivalu se mi podařilo vydržet až do pozdních nočních hodin.

Večer, když jsem přišel na hotel, jsem boty po celém dni poprvé sundal a nikde ani drobná odřenina. Celý den mi byly skvělým pomocníkem, a to venku i uvnitř. Musím přiznat, že na procházce městem jsem v nich měl tlusté ponožky, ale splnily svůj úkol na jedničku. Uvnitř jsem je skoro necítil a připadal si jako v bačkorách.

Celý den ve třídě

Hledal jsem kvalitní i pohodlné boty do školy, a ty jsem našel. Během svého „přednáškového“ dne naběhám po třídě i několik kilometrů (dobře, no, prostě rád chodím). Během takového vyučování chci mít na nohou boty, které jsou pohodlné a příjemné, boty, ze kterých mě nebolí nohy a kde si nemusím každých pět minut měnit ponožky.

Přestože jsou Crave London městské boty, mohlo by se zdát, že stačí, aby vypadaly dobře, když bude člověk sedět celý den za pracovním stolem. Někomu to možná stačí, ale mně ne, já potřebuji trochu víc.

Celý den trávím ve škole na nohách. Za učitelským stolem příliš nesedím, místo toho se snažím být v kontaktu se studenty, procházet třídou, povídat si. Je to mnohem příjemnější a pro mě přirozenější, než jen sedět a něco vykládat. Navíc se pohybuji v prostorách školy. Dalo by se říct, že pro mě boty Crave London znamenají příjemný a pohodlný pohyb, který nejen že vydržím celý den, ale zároveň si ho užívám.

Závěrečné hodnocení

Městské boty Crave London naprosto splňují má očekávání. Jako člověk trávící celý den na očích – a upřímně: středoškoláci dokáží být velice všímaví – oceňuji jejich stylovost, kvalitní provedení a skvěle se hodící barvu. Přestože neběhám maratony, přes den po třídě i po škole nachodím kilometry, oceňuji tedy pohodlí, které mi botky nabízejí a poskytují. Těším se, až je budu moct vzít pořádně ven a projít se.

Na závěr chci ještě říct, že v Crave London se chodí skvěle ve škole i venku ve městě, jsou pohodlné, příjemné a lehké… vlastně takové stylové bačkory na ven.

Městské boty CRAVE LONDON otestoval Jiří Kalát. Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a severní Afriku, ovšem rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knih Všichni tady lžou a Černobyl na kolečkách, spolupracuje s několika časopisy i cestovatelskými portály a přednáší na festivalech i různých místech po celé ČR. Snaží se také pomáhat, proto podporuje projekty jako 1000 statečných, Nadace Leontinka nebo Domov sv. Josefa v Žirči.

 

Kam povedou vaše další kroky?

 

Související produkty

CRAVE LONDON Cognac 1 CRAVE LONDON Cognac8
-50%

CRAVE LONDON Cognac | Barefoot tenisky

3 490 Kč 1 745 Kč
Skladem
46