PODCAST: Mgr. Kristýna Šonská a Mgr. Olga Sidorenková: Dechová terapie

Chůze, pohyb a zdraví Podcast naBOSo

PODCAST: Mgr. Kristýna Šonská a Mgr. Olga Sidorenková: Dechová terapie

Dýcháme, stejně jako chodíme a nijak zvlášť nad tím nepřemýšlíme. Přitom i něco tak obyčejného, jako je právě dech, může výrazně ovlivnit náš celkový stav

Pozvání do tohoto dílu podcastu přijaly fyzioterapeutky Mgr. Olga Sidorenková a Mgr. Kristýna Šonská. Společně jsme si povídali na téma dech, který je pro naše tělo stejně přirozený jako chůze a je s ní také úzce spojený.

Dýcháme, stejně jako chodíme každý a nijak zvlášť nad tím nepřemýšlíme, takže často ani netušíme, že možná děláme něco špatně. Přitom i něco tak obyčejného, jako je právě dech, může výrazně ovlivnit náš celkový stav.

Hned v úvodu se zaměříme na to, co dech vůbec je. Přiblížíme si, co se v těle děje při nádechu i výdechu a k jakým změnám v těle dochází při různých aktivitách. V druhé části se pak dostaneme k samotné dechové rehabilitaci – probereme, co si pod ní představit, pro koho je vhodná a jak se správně provádí.

Úplný závěr rozhovoru už bude patřit prevenci respiračních onemocnění, kdy si povíme, jakými způsoby pečovat o nosní dutinu.

V dnešním díle se mimo jiné dozvíte:

Odkazy k podcastu:

Stáhnout podcast jako mp3 (19 MB)

Nalaďte si další podcasty: