PODCAST: Bc. Edita Prošková a Bc. Hana Tonarová: Na co se zaměřit při výběru prvních barefoot bot pro dospělé

Výběr a údržba bot Chůze, pohyb a zdraví Podcast naBOSo

PODCAST: Bc. Edita Prošková a Bc. Hana Tonarová: Na co se zaměřit při výběru prvních barefoot bot pro dospělé

Čím se barefoot boty odlišují od klasické obuvi a jaké parametry by měly mít? Proč je důležité řešit nadměrek? Na otázky odpovídají fyzioterapeutky Edita Prošková a Hana Tonarová.

V tomto díle podcastu naBOSo mluVÍ se opět schází fyzioterapeutky Bc. Edita Prošková a Bc. Hana Tonarová. Společně se budeme zabývat tématy souvisejícími s výběrem prvních barefoot bot a povíme si, v čem jsou oproti klasické konfekční obuvi jiné. Vysvětlíme vám, jaké funkce bota jako taková vůbec má i odkud pramení to, když vás po přechodu na barefooty bolí svaly na nohou.

Hned v úvodu se zaměříme na to, jaké základní parametry by barefoot boty měly splňovat a v čem se odlišují od tzv. kompromisní obuvi. Edita s Hankou vám dají tipy, jak je vybírat pro sebe i své děti, proč u nich pamatovat na tzv. nadměrek nebo proč vedle délky řešit jaké jejich šířku. Samostatnou, možná až trochu kontroverzní kapitolou pak bude použití vložek a dalších kompenzačních pomůcek, které však při nošení barefootů nemusejí být vůbec tabu.

V dnešním díle se dozvíte:

Odkazy k podcastu:

Stáhnout podcast jako mp3 (20 MB)

Nalaďte si další podcasty: