RECENZE ANGLES ORPHEUS: Městské boty do podzimní sloty

Výběr a údržba bot Příběhy a značky

RECENZE ANGLES ORPHEUS: Městské boty do podzimní sloty

Otestovali jsme městské boty Angles Orpheus. Pohodlné a kvalitní kotníkové boty od české značky. 

Testovaný model

ANGLES ORPHEUS

Určení

unisex společenská a městská vycházková obuv

Svrchní materiál

kvalitní hladká kůže

Podšívka

mikrovlákno

Podešev

flexibilní kaučuková 3mm podrážka

Střih

střední až široký, střední nárt

Barevné varianty

hnědá, černá

Dostupné velikosti 

37–46

Cena

4 390 Kč

Podmínky testování

tříměsíční každodenní nošení ve městě i ve škole

Výrobce

česká značka ANGLES, vyrobeno ručně v Portugalsku

Boty jsou uváděné jako třísezonní, tedy na podzim, zimu a jaro. Do mých rukou se dostaly na konci roku 2022 a já se těšil, až se v nich projdu – a to nejen po Praze, ale také v Římě, Brně, Bratislavě, Pardubicích, Plzni a dalších místech, kde jsem v poslední době přednášel. Po třech měsících nošení jsem s nimi opravdu spokojený.

Hlavní plusy:

Hlavní minusy:

Základní charakteristika a technické hodnocení

Vyšší kotníkové barefoot boty ANGLES ORPHEUS jsou určené jak pro muže, tak pro ženy, dají se nosit k jakémukoliv oblečení a dobře poslouží po větší část roku. Skvěle se hodí do města, zvládnou i drobnou procházku po břehu řeky či v parku.

Jsou ručně vyrobené v Portugalsku z kvalitní měkké kůže, respektují anatomický tvar chodidla, dobře sedí na noze a chodidlu poskytují velký prostor. Netlačí ani při prvním nazutí a nohy se v nich cítí komfortně. Střih je bez zvýšené paty, podpory klenby či přizvedlé tuhé špičky. Botky jsou vhodné pro střední až širší chodidla a sedí na střední nárt. Ocení je tedy široké spektrum barefoot nadšenců.

Kaučuková třímilimetrová podrážka poskytuje dostatečnou kvalitu chůze a komfortu. Krásně se na ní našlapuje, chůze je nadmíru pohodlná. Kvalitní vrchní kůže dodává na eleganci a stylu.

Obstály v Praze i v Římě

Konec roku v městě na Tibeře

Konec roku tradičně trávím někde mimo republiku. Vánoce mám sice rád, ale na následné období, zakončené mnohdy bouřlivým silvestrem, mizím raději někam na cesty. Loni to byl Istanbul a letošním cílem se mi stalo úchvatné věčné město neboli Řím. Mě a moji přítelkyni, autorku většiny zdejších fotografií, čekalo několik krásných dní v teple.

Právě dobře zvládnuté vyvážení teplotních rozdílů považuji za jeden z kladů ANGLES ORPHEUS. Člověk se v nich cítí dobře nejen při změně teplot mezi Prahou a Římem, ale také mezi ranní zimou, odpoledním horkem a opětovným večerním chladem italské zimy. Nohám nebylo v rámci dne ani příliš velké vedro, ani přehnaně velká zima, nepotily se ani nemrzly. Ano, boty dokázaly zajistit dostatečný komfort na celý zimní slunný italský den.

Během pěti dní jsme po římských ulicích, památkách i parcích nachodili více jak 100 kilometrů a na mých nohou nebyla ani jedna oděrka – a to jsem boty měl teprv velmi krátce. Po Římě se mi chodilo příjemně, a přestože si na to příliš nepotrpím (zatímco Italové ano), vypadaly dobře i v konkurenci ostatních italských bot.

Zima v Praze i jinde v ČR

Letošní zima pro mne byla plná přednášek i cest po celé České republice s malým odskokem na Slovensko. Ve chvílích na cestách a při přednáškách jsem opravdu ocenil pohodlnou botu, ve které člověk může strávit šestnáct i více hodin bez toho, aby mu nohy hrozily odpadnutím.

Díky častým přesunům člověk občas musí vypadat k světu ráno mezi studenty, v poledne na pracovním obědě a večer na ofiko akci. S sebou proto mívám několik druhů oblečení (mikinu a tričko, košili i sako a podobně). V tu chvíli je super, že ANGLES ORPHEUS můžu mít k oblečení outdoorovějšímu i večernímu. Tohle je totiž na cestách k nezaplacení.

Protože jsou ANGLES ORPHEUS primárně městské boty, mohlo by se zdát, že stačí, aby vypadaly dobře v ulicích Prahy nebo když bude člověk sedět v kanclu… Někomu to možná stačí, ale mně ne, já potřebuji trochu víc. A tu trochu mi dávají právě tyhle barefootky.

Závěrečné hodnocení

Kotníkové barefooty ANGLES ORPHEUS splnily to, co jsem od nich očekával. Dost času trávím různě na cestách, celý den s botami na nohou, a tak oceňuji jejich pohodlnost i kvalitu provedení. Líbí se mi jejich zpracování a hodí se prakticky ke každému kousku oblečení, co mám, takže z minimalistického hlediska prostě ideální. Rád trekuji a chodím dlouhé štreky, proto chci, aby o moje nohy bylo postaráno, což tyhle botky splňují perfektně.

Na závěr chci ještě říci, že ANGLES ORPHEUS jsou skvělé boty na jaro, podzim i pro mírnější zimní měsíce a hodí se na cesty i do kanceláře. Jsem rád, že je doma mám.

Městské boty ANGLES ORPHEUS otestoval Jiří Kalát. Cestující pisálek přednášející pro lidi, kteří rádi naslouchají. Miluje Blízký východ a severní Afriku, ovšem rád se toulá kdekoliv, kde je možné zažít dobrodružství či poznat něco nového. Je autorem knih Všichni tady lžou a Černobyl na kolečkách, spolupracuje s několika časopisy i cestovatelskými portály a přednáší na festivalech i různých místech po celé ČR. Snaží se také pomáhat, proto podporuje projekty jako 1000 statečnýchNadace Leontinka nebo Domov sv. Josefa v Žirči.

 

Kam povedou vaše další kroky?

Související produkty