Srovnávačka: Dětské celoroční barefoot boty 2022

Výběr a údržba bot Děti naBOSo

Srovnávačka: Dětské celoroční barefoot boty 2022

Hledáte dětské celoroční barefoot boty? Otestovali jsme všechny modely roku 2022 a detailně popsali. Čtěte dál a vyberte ty pravé.

Podzim je tu a s ním i čas obout své ratolesti do bot, které udrží jejich nožky v teple a v suchu až do jara. Kotníkové celoroční boty jsou první volbou většiny rodičů, jak se ale zorientovat v tak široké nabídce modelů a značek a vybrat ty pravé, které sedí tak, jak mají?

Jak jsme boty testovali?

Modelce s rozměry nohou 174 mm x 71 mm jsme obouvali botky ve velikosti 27–29 podle toho, které nejlépe odpovídaly rozměrům nožky.

Nohy jsou drobnější v oblasti paty a kotníku, výška nártu průměrná. První a druhý prst jsou stejně dlouhé a pak sestupné.

Co jsme testovali?

Vedle vyzkoušení botiček na noze jsme měřením či pohmatem testovali všechny parametry, které jsou podle nás důležité pro to, aby bota dobře seděla a dítko netlačila, nedřela, či naopak nebyla příliš volná.

U každé obuvi jsme porovnávali vnitřní délku a šířku boty, šířku v patě, výšku nártu a tvar boty i špičky, ohebnost podrážky i opatku a hloubku vzorku.

Testované modely

BABY BARE FEBO FALL 28 (183 mm x 73 mm)

Celoroční modely Baby Bare jsou ideální na nohu do ploutvičky, s užší patou a širokými prsty. Vejde se do nich nízký i střední nárt. Špička je rovná, s prostorem pro dominantní palec. Všechny modely mají membránu, praktický okop chránící špičku boty a velmi měkký opatek. Podrážka je středně flexibilní s minimálním vzorkem.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
střední vějíř dominantní palec, rovná úzká nízký až střední  středně flexibilní minimální měkký

 

BEDA CELOROČNÍ VELUR 29 (180 mm x 75 mm)

Porovnali jsme dva modely celoročních bot Beda – klasický střih a model s užším kotníkem. Oba modely jsou z broušené kůže s vodoodpudivou membránou, krásně měkkou podrážkou a patou, která je mírně pevnější díky několika vrstvám materiálu. Boty klasického střihu sedí nejlépe na široké nohy s vyšším nártem a širším kotníkem.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
široké rovný rovná střední až široká vysoký  velmi flexibilní minimální lehce zpevněný

 

BEDA CELOROČNÍ NUBUK – užší kotník 29 (184 mm x 75 mm)

Druhý model Beda sedí lépe na široké nohy se středním nártem, střední patou i kotníkem. Suché zipy jsou příliš krátké pro dotažení na vysoký nárt. Stejně jako první model Beda, i tento má membránu, a navíc i praktický okop. Podrážka je krásně ohebná a opatek mírně pevnější díky několika vrstvám materiálu.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
široké rovný rovná střední střední  velmi flexibilní minimální lehce zpevněný

 

PEGRES CELOROČKY BF52 28 (180 mm x 73 mm)

Celoročky Pegres mají tvar do vějíře s krásně širokou špičkou a úzkou patou. Jsou vhodné na dominantní palec a sestupné prsty. Díky gumičce jsou nižší v nártu, můžete ji ale vyměnit za delší gumičku či tkaničku a boty pak sednou i na střední nárt. Podrážka je 3mm a velmi flexibilní.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
střední až široké vějíř dominantní palec, sestupné prsty úzká nízký až střední  velmi flexibilní střední lehce zpevněný

 

 

FRODDO KOTNÍKOVÉ ALEX 28 (184 mm x 72 mm)

Boty značky Froddo sedí na široké spektrum nohou, patří tak mezi nejoblíbenější. Budou vyhovovat všem dětem s výjimkou velmi úzkých, či naopak velmi širokých a baculatých nožiček. Mají ideální tvar do fajfky s prostorem pro dominantní palec. Velkou výhodou je i prošitá a lepená podrážka, tedy typ, který nejlépe odolá vlhku, a gumový okop chránící špičku boty.

Upozorňujeme, že nové vyšší zimní modely s terénní podrážkou jsou o 2–3 mm užší.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
střední fajfka dominantní palec, sestupné prsty střední střední  méně flexibilní minimální pevný

BE LENKA PLAY 29 (188 mm x 75 mm)

Celoroční boty Be Lenka jsou ideální na střední až širší nohu do ploutvičky. Mají krásně tvarovanou špičku vhodnou i pro dominantní palec. Pata je užší a není zpevněná. Podrážka z vulkanizované gumy je podélně krásně flexibilní, příčně ohebná silnějším stiskem. 

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
střední až širší vějíř dominantní palec, rovná úzká střední středně flexibilní střední měkký

 

BUNDGAARD BLAKE VELCRO 28 (180 mm x 74 mm) 

Celoročky Bundgaard mají ideální tvar špičky. Jsou vhodné pro široké rovné nohy s vysokým nártem a dominantním palcem. Podrážka je středně flexibilní, opatek zpevněný. V botě je také vyjímatelná zateplená stélka a membrána zajišťující vyšší voděodolnost.

Upozorňujeme, že starší modely Bundgaard sedí spíše na užší nohu.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
široké rovný palec až prostředník rovný, pak zkosená široká vysoký středně flexibilní střední pevný

 

D.D.STEP S073-25 CELOROČNÍ TENISKY 29 (185 mm x 75 mm)

Boty D.D.step jsou extrémně měkké od podrážky přes opatek až po vrchní materiál a používáním často ještě změknou. Podrážka je dobře přilnavá se středním vzorkem a praktickým gumovým okopem. Špička je optimální, rovná až po třetí prst a pak mírně zkosená.

Modely D.D.step mají různou šířku, kterou poznáte podle kódu modelu. D.D.step s číslem 073 je nejširší z nich. Tento model sedí na širokou nohu s vysokým nártem a střední až širší patou. Modely s označením 070 a 063 jsou užší.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
široké vějíř palec až prostředník rovný, pak zkosená střední až širší vysoký  velmi flexibilní střední velmi měkký

 

CAMPER PEU KOTNÍKOVÉ 29 (180 mm x 73 mm)

Celoroční boty Camper sedí na průměrné nožky a střední nárt. Nedají se dobře utáhnout na užší kotník ani patu. Špička je mírně zvednutá a kulatá, vhodná tedy pro nohy, kde je nejdelší prostřední prst. Podrážka je lepená a šitá pro delší životnost, a pokud vyndáte stélku, tak i krásně flexibilní. Boty se hodí pro děti, které potřebují pevnější opatek.

šířka tvar špička pata nárt podrážka  vzorek opatek
střední rovný kulatá široká střední  velmi flexibilní střední pevný

Tip: Zvlášť pro menší děti mohou být některé botky po zakoupení příliš tvrdé. Můžete jim pomoci tak, že botky pomačkáte a pokroutíte v ruce různými směry. Tím jim dodáte ohebnost.

Na úplně první nákup barefoot bot doporučujeme vzít děti na jednu z našich prodejen, kde vám odborně školení prodejci pomohou zvolit značku a typ boty, která bude vašemu dítku nejlépe sedět, a zároveň vám poradí, na co je při výběru potřeba brát ohled a jak botičky nejlépe vyzkoušet.

Kdy je čas na větší?

Čím je dítě mladší, tím rychleji mu noha roste. Noha potřebuje prostor před prsty alespoň 4 mm. Pokud je tedy nadměrek menší než 4–5 mm, pořizujeme boty nové. Nezapomeňte dětem pravidelně měřit nohu. Těm nejmenším i každý měsíc, školkovým dětem jedenkrát za dva měsíce a u školáků vždy jednou za čtvrt roku, abyste včas zjistili, zda je čas na nákup nových botiček.

Další nákup už zvládnete hravě sami přes náš e-shop. Pokud jste registrovaní, máte navíc dopravu i případné vrácení zdarma.

Co by vás k tématu ještě mohlo zajímat?

Související produkty