Pohybová klinika: Dejte tělu novou šanci

Chcete se někam hnout?
Začněte správným pohybem!

Zdravý pohyb ve třech lekcích. Vyberte si tu vaši, nebo se raději zúčastněte všech, ať to máte komplet jednou pro vždy. Zjistíte jak souvisí zdraví se způsobem pohybu, nastavíte tělo zpět do stavu síly a efektivity, vybavíte jej přirozenými a prospěšnými pohybovými návyky.

Nevíte, kterým směrem se dát? Naučte se chodit.

Doporučujeme absolvovat jednotlivé lekce popořadě od základů zdravého chodidla, přes chůzi a následný běh, až po další pohybové aktivity. Vybrat si však můžete jen lekci, která vám přijde nejdůležitější, nebo dvě. Stejně tak záleží na vás, zda chcete mít vybrané lekce v jeden den nebo rozložené postupně.

Pro koho jsou naše lekce určené?

Zrovna pro vás. Ať už jste aktivní sportovec, nebo se teprve chystáte s tím začít. Ať už běháte bos, v bosých botách, teniskách, nebo holínkách.

Nejprve nás čeká Lekce chodidla

Naše chodidla jsou odmalička nucena se přizpůsobovat botám. Myslíte, že jim to svědčí? Na chodidle je umístěno několik tisíc nervových zakončení, která vysílají signály do celého těla a významně tak ovlivňují zdravotní stav člověka, včetně toho psychického. Nezaslouží si proto chodidlo možnost volnosti a s ní spojeného přirozeného pohybu? Zúčastněte se lekce chodidla, kde vás naučíme řadu napravujících, posilňujících či naopak uvolňujících cviků. Zjistíte, jak lze jednoduchým způsobem odstranit nebo zmírnit zdravotní problémy, a to neoperativním způsobem. Součástí lekce je také analýza současného zdravotního stavu nohy, doporučení vhodných cvičení a správné obuvi.

Lekce je vhodná i pro osoby, které trpí klasickými zdravotními problémy jako jsou ploché nohy, vbočený palec (hallux vagus), plantární fasciitida, patní ostruhy, kladívkové prsty, bolesti kolen, kyčlí, zad a další.

…a chůze

Věděli jste, že chůze je po dýchání druhou nejčastější prováděnou činností lidského těla? Nestálo by za to umět chodit správně? Říkáte si: chůzi se učíme od malička. Tak proč se v dospělosti zabývat něčím tak přirozeným?Taková věda to není, ale je dobré vědět, co děláte. Správné návyky dokáží vylepšit držení těla v jeho horní i spodní polovině, zajistí stabilitu a efektivitu pohybu. V naší lekci chůze se naučíte správný došlap, odraz a kladení nohy do dalšího kroku v přirozeném cyklu. Chůze je tím nejpřirozenějším pohybem. Naučit se správně chodit je tím nejlepším krokem.
30 min.
500 Kč
zarezervovat
dárkový poukaz

Co takhle trochu zrychlit? Čeká nás Lekce běhu

Naučte se správně běhat jednou pro vždy. Každý sport, a u běhání to platí dvojnásob, je zdravý a prospěšný lidskému tělu jen v případě, že se vykonává správně. Rozhodli jsme se, že vás to naučíme. Od teď budete běhat lépe díky přirozenější technice, zlepšíte dýchání a hospodaření s energií, odstraníte bolesti a vyhnete se zraněním. Navíc dosáhnete lepších výkonů a budete se cítit lépe. Součástí lekce běhu je také individuální video rozbor vašeho běžeckého stylu. Rady a doporučení si tak budete moci pouštět stále a dokola, dokud si je neosvojíte. Jestliže teď běháte rádi, po absolvování naší lekce budete běh milovat!
60 min.
500 Kč
zarezervovat
dárkový poukaz