Zdravé obouvání - Andrea Kapitánová

Příběhy a značkyZdravé obouvání - Andrea Kapitánová

Že jste nikdy o barefootu neslyšeli? To nevadí. Ale bylo by prima se tomu začít věnovat. 

Proč? Nepotrvá to dlouho a po tom co začne váš drobeček ochutnávat první příkrmy, přijdou za nějaký čas i první krůčky. Na ty je ideální pořídit klasické capáčky, které v suchém počasí využijete venku a pokud je to možné, tak doma necháte nohu dítěte bosou. Ale jak dál?

Tady nastává kámen úrazu, protože i v této oblasti můžeme výběrem bot uškodit. Jak? Zcela jednoduše. Chodidlo děťátka se v úzké a tvarované botě začne formovat tak, jak by se bosé neformovalo. Chodidlo není jen chodidlo, které naráží na zem. Je v tom mnohem víc. Chodidlo kopíruje povrch, po kterém chodíme a sdílí ho s celým pohybovým aparátem. To jak nám/vašemu dítěti bota dovoluje pociťovat povrch, ovlivňuje postoj našeho těla, potažmo zasahuje do problematiky se zády, pánví, hlubokým stabilizačním systémem i pánevním dnem. Vše souvisí se vším, navazuje na sebe      a tak je ideální potenciál chodidla a celkově nohy, podpořit. Tak, aby byl vývin nohy přirozený.               Ku příkladu právě bez formování to “oseknuté špičky”. Další nevhodnou variantou jsou například tenisky s velmi tvrdou podrážkou, která připomíná kopyto (v podstatě vůbec necítíme zemi) nebo typická slova starší generace – “je potřeba kotník fixovat” – pořídit kotníčkové boty, které nohu celkově zafixují a zpevní víc, než by bylo potřeba. 

Na první pohled...

...rozdíl nepoznáte, ale ten pocit. Stojí za to. Tolik místa pro vaše prsty...to nezpůsobuje jen pocitovou úlevu, ale hlavně lepší stabilitu pro vaše tělo.

No a teď - který obchod navštívit, abychom odešli spokojení?

Svým jménem se vám s klidným srdcem zaručím za obchod naBOSo. Aktuálně můžete navštívit tři jejich pobočky. V pražských Dejvicích, v nedalekém Berouně a dál i ve Zlíně. Na všech těchto prodejnách vám s měřením nohy a následným výběrem správně padnoucí obuvi pomůže skvěle proškolený a s dětmi trpělivý personál. Pokud není zrovna vaše velikost či oblíbená barva skladem, nebývá problém konkrétní kus doobjednat. 

No a pokud nemáte žádnou z prodejen v dostupné vzdálenosti, není nic jednoduššího, než mrknout sem, nohu správně změřit a třeba se ještě s výběrem konkrétního páru bot poradit s týmem naBOSo  po telefonu či e-mailu. Botky vám dorazí domu a můžete se radovat.

 

Zdroj: https://yourbirth.cz/zdrave-obouvani/

Autor: Andrea Kapitánová

  • Jmenuji se Andrea Kapitánová a jsem milující matkou malému Matteovi, dále hrdou majitelkou dvou koní a tak trochu člověk žijící ve své sféře. Moje životní cesta nebyla úplně snadná, ale díky všemu, s čím jsem se musela vyrovnat, jsem se naučila mnoho o lidské duši a o vnitřní síle, kterou v sobě my ženy nosíme. Považuji za své poslání tuto sílu a energii předávat ženám dál, zejména během nádherného a magického období těhotenství, porodu a šestinedělí. 
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.