Proč nosit bosé boty?

ZdravíProč nosit bosé boty?

Příroda vytvořila lidskou nohu pro co nejefektivnější pohyb. Bosky, bosování, naboso neboli bosá chůze znamená velký návrat k této přirozenosti skrze žití bez bot.  Ochrana nohy, sociální podmínky a móda přinesly chůzi v botách. Lidé začali ovšem nosit boty, které se od přirozené anatomie chodidla velmi liší. Naše tělo není přizpůsobené tvrdým podrážkám a podpatkům, z čehož často vznikají bolesti kolen, kyčlí i zad. V zemích, kde lidé odmalička chodí naboso se tyto potíže vyskytují jen velmi zřídka. 

Proto když už si potřebujete nějakou tu obuv z etických, módních či ochranných důvodů nazout, tak buďtě ohleduplní vůči svému zdraví a zvolte některé bosé boty - obuv, která simuluje chůzi naboso (pozn. bosá obuv by měla být o 1 číslo větší než Vaše klasická z důvodu přirozeného roztahování chodidla při zatížení, došlapu a přirozeném pohybu).

 • Studie zjistila, že boty mohou zvyšovat tlak na kotníky a kolena a že dospělí s osteoartritidou mohou mít z chůze bosky prospěch
 • Pediatrický časopis The Foot zkoumal 180 moderních lidí a srovnala jejich chodidlo s 2 000 starších chodidel. Závěr zněl, že před tím, než se objevily boty, lidé měli zdravější nohy.
   • Děti, které nosí boty byly třikrát náchylnější k ploché noze než ty, které boty nenosily. Lidé, kteří chodí běžně bosky mají silnější chodidlo s lepší pohyblivostí. Mají méně deformit jako plochá noha, vbočený palec a méně si stěžují na bolesti.

   Zdroj: Wikipedia


   Galerie

   Vivobarefoot Ahinsa KidOfit Feelmax

   Komentáře (0)

   Zatím žádné názory


   Jméno
   Recenze
   Registrace do newsletteru

   Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

   Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.