Domácí masážní salón pro nohy

Chůze, pohyb a zdravíDomácí masážní salón pro nohy

Když se zasníte nad oblázkem na stole přivezeném z dovolené…

možná vám přivolá závan svěžího vzduchu od moře. A třeba i příjemný pocit  z bosé procházky po pláži nebo při zaboření nohou do jemných kamínků ve vodě.

Jak jen to přenést sem domů… říkáte si možná.  I já se nad tím často zamýšlím … a pořizuji a zkouším další a další inspiraci pro denní používání.

Účastníci mých seminářů Zdravé nohy pak vyjadřují opakované nadšení nad pestrosti, množstvím a originalitou pomůcek, které jim předkládám k vyzkoušení. Pomůcky podporují ozdravení nohou a chodidel, pomáhají jejich prohřátí a prokrvení i zvýšení citlivosti. A jako bonus přinášejí také radost a dobrý pocit.

Po celý den si je klienti mohou v klidu postupně vyzkoušet. Obvykle pak mají velikou chuť si některé z pomůcek pořídit a hned je začít používat.

A ptají se: Jak se ty úžasné pomůcky vlastně jmenují?

Kolik stojí? Kde se dají sehnat?

Pak plánují, jak hned další den dopřejí nový život i svým nohám. Někteří se pak ještě nahlas přemítají, kdy v průběhu dne však najít ten čas pro sebe. A kolik času tomu je třeba věnovat, aby to bylo pro nohy prospěšné a pomohlo to ke zlepšení.

Ukážu vám, jak efektivně na to a dám vám zcela konkrétní tipy, ověřené nejen mnou, ale i mnoha mými cvičenci a klienty. Začnu od konce: jak cvičit, kdy a kde cvičit a jak dlouho?

Jak tedy na to? Místo výletu po pláži si doma na krátkou „procházku“ vyndejte podložku pro nohy!

Všem doporučuji začít hned ráno. Má to hned dvě výhody: jednak si příjemný bonus masáže v podobě zahřátých a probuzených chodidel prožijete/vychutnáte po delší dobu, už cestou do školy či práce a ne až po cestě do postele. A především: ráno tím neztratíte ani minutu vzácného času navíc!  Jak to??

Kde cvičit? Tu chvilku pro bosé nohy najdete a využijete u vás v koupelně. Vaši oblíbenou podložku pak jen vysunete zpod koupelnové skříňky a během čištění zubů a česání je odcvičeno!

Já mám doma vždy na výběr víc druhů, z různých materiálů, s odlišným stupněm tvrdosti a pichlavosti – a vyberu to, na co mají nohy právě „náladu“.

Inspirujte se tady: Pro začátečníky za pár stovek:

Měkký až mazlivý Benefeet-mat z weve-reha.cz z Krupky z poddajného umělého materiálu nohy pohladí, chodidla mezi různě vysoké výstupky měkce zaplují a nohy se lehce promasírují i ze stran. Povrch totiž kopíruje klenutí chodidel, uprostřed je o dost vyšší než na krajích.

Anebo podložka Senzomat také z Krupky pro ty, kdo mají raději pevnou jistotu. Povrch je zcela rovný, protože výstupky jsou všechny stejně nízké.

Pro milovníky přírody pak existují plastické podložky s reliéfem napodobujícím kořeny stromů, třeba Rooty rug z naboso.cz. Ten sice doma nemám osobně, ale mám jej vyzkoušený a je taky velmi příjemný a pro chodidla stimulující.

Za tisícku i méně pro pokročilé:

Hodně pevná umělohmotná masážní rohožka z Krupky už pomačká chodidla mnohem ostřeji než Benefeet-mat.

Pro chodidla, která jsou  už zvyklá na podněty zvenčí, je však skvělou volbou.

 

Dřevěné pyramidky neboli chodník naboso z mýdlárny Rubens v Růžové nastartují nohy více naostro, ale pořád velmi příjemně, jemně probudí všechny reflexní body na chodidlech.

A navíc jsou z krásného tvrdého  dřeva.

Drsný plastový talíř  z prodejny Flying Tiger má vypouklý tvar s poměrně hodně tvrdými výstupky. Tento povrch je rozhodně pro velmi otrlé nožky, které by se už jinak nudily a jejich senzory potřebují větší výzvy.

Krátká „procházka“ po talíři třeba během čištění zubů pak může nastartovat den velkým vzrušením.

A nakonec jeden tip za pár stovek pro masochisty:

I rozměrově docela malý iplikátor Kuzněcova z jakýchkoli Zdravotnických potřeb dokonale probudí i naprosto zemdlelého nebo skoro spícího drsoně.

Začněte jen lehčím nášlapem, a jen jednou nohou, a už to spolehlivě nažhaví všechny dráty z chodidla do mozku. A co teprve když na dečku postavíte nohu celou vahou! Nebo dokonce obě!

Takže ať už vyberete jakýkoli podklad, stůjte na něm nebo jen lehce přešlapujte na místě během ranní hygieny … a hned máte „rozcvičku“ pro nohy bez ztráty jediné minuty navíc.

Když byste však měli dvě tři minutky k dobru, doporučuji ještě jednu činnost: kraťoučkou automasáž plosek nohou pomocí jedné či dvou drobných pomůcek. I ty můžete mít po ruce v koupelně, abyste nezapomínali.

Zaberou opravdu jen minimum prostoru. Posuďte ostatně sami … a inspirujte se podruhé:

Su-Jok masážní spirála ze směru zdraví je krásné povzbuzení nohou zespodu, aby ještě líp už od rána šlapaly.

Šedý masážní ježek  z tejpy.cz je pevný, ale výstupky jsou velmi krátké a tak je masírování velmi příjemné a přitom více do hloubky než Su-Jok.

Trigger point masážní míčektptherapy.cz je pak pro náročné, kterým již nestačí obyčejný tenisák. Je ve dvou variantách tvrdosti a může být pokračováním masáže pomocí ježka. Tahle ale jde opravdu do hloubky, protože tento speciální, v pletenině obalený a nevinně vypadající míček nohám nic neodpustí.

Aspoň jednu tuhle drobnost beru s sebou na dovolené nebo výjezdy, když šetřím místo v batohu a přitom nechci přijít o dobré denní návyky.

 

Všechnytypy masážních pomůcek zvládne použít i laik.

Kdo chce mít ale z masáže mnohem větší účinek a chtěl/a by si kromě příjemného pocitu také cíleně léčit ztuhlá či jinak problematická chodidla, může se k tomu naučit různé triky a vychytané tipy při téhle masážis použitím uvedených drobných pomůcek, které vám v obchodě neřeknou…

Kde? V odzkoušeném  on-line kurzu Cviky pro nohy pod mým osobním on-line dohledem.

 

Anebo vás to osobně naučím na základním semináři Zdravé nohy I. či na pokračovacím semináři Zdravé nohy II.

Vyzkoušíte si i mnoho dalších pomůcek. Semináře bývají velmi úspěšné, vyučuji vše v malé skupince a hned i kontrolujeme nohy na podoskopu.

 

Jsou ale i tací (je jich ovšem velmi málo), u kterých pak nastane další, odmítací fáze: nákup pomůcek po internetu je moc složitý, nemám čas zajít do obchodu,  je to daleko, je to moc starostí to zařídit, pomůcky stojí moc peněz …

Pro „vymlouvače“ pak mám v zásobě takové pomůcky, na které obvykle reagují slovy: „Jeee, to je ale dobrý nápad!“

       

Miska s malými anebo s většími oblými kamínky, nasbíranými třeba v létě u moře je pro ty, kdo mají raději přírodní povrchy. Anebo jen pár krásných oblázků… A jestli nejste zrovna milovníci pláží, tak i říční kamení je skvělá volba.

Kdo se raději než podél řeky projdete po horách nebo v lese, tak pár nasbíraných klacíků pohozených na podlaze nahradí i „kořenové“ podložky a jsou rozhodně autentičtější. Drsnější povahy pak volí šišky, které v teple domova obvykle ještě „rozkvetou“…

Tak jen do toho!

Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.