Chůze naboso jako lék

ZdravíChůze naboso jako lék

Ti, kdo navštěvují naše úterní běžecké tréninky naboso již ví, že běhat na pláži či jiném měkkém povrchu není úplně efektivní a pro všechny ostatní doporučujeme krásný článek na Novinky.cz https://www.novinky.cz/zena/zdravi/407375-chuze-naboso-jako-lek.html Sdílejte prosím ať jsme všichni zdraví a přirození!

Bosé boty nejsou protimluv ale malý zázrak!

Zdravá a dobře fungující noha je základ, od kterého se odvíjí mnoho věcí. Chodidlo, které zapojuje přirozeně všechny svaly, může ulevit od celé řady zdravotních problémů; plochýma nohama a vbočenými palci počínaje a bolestí zad konče.

Většina z nás nosí malé boty. Nevěříte? Pak si zkuste vyndat stélku svých nejpohodlnějších bot a položit na ni nohu. Vidíte, jak jsou uvnitř boty vaše prsty nepřirozeně stlačovány k sobě?

S konceptem chození jsme přišli jako jedni z prvních. Ale nejde jen o občasném pobíhání na posekané zahradě. Celá problematika je mnohem složitější a jejím cílem je vrátit noze její přirozenou funkci. Chodidla patří k nejcitlivějším místům našeho těla a přesto o nic víme jen velmi málo! Je to malé umělecké dílo, které je složeno celkem z 19 svalů, 107 vazů a 26 kostí. Přesto své nohy každodenně ničíme tím, že je nepoužíváme. Je to prosté. Běžné boty naše chodidla nepřirozeně podepírají na příliš mnoha místech, obvykle mají zvednutou patu nebo špičku, ve které se prsty navíc příliš stlačují k sobě. Přirozená opěrná funkce palce je potlačena, svaly zakrňují a celá noha se mění v jakési kopýtko. Příčná klenba se bortí a nohy se stávají plochými.

Bosé boty pro všechny

Ploché nohy mohou být diagnostikovány už u dětí od tří let věku. S jejich nápravou ale lékaři často zbytečně čekají a poškození nohy se dále prohlubuje. Přitom v dětském věku je cesta ke zdravým a dobře tvarovaným nohám nejjednodušší. To ale neznamená, že v dospělosti jde už o diagnózu trvalou. Bosé boty umí díky svému unikátnímu tvaru i vlastnostem nohu a její klenbu přirozeně zpevnit a posílit. Stačí je jen nosit co nejčastěji a celý proces podpořit několika jednoduchými cviky.

Rozdíl poznáte po obutí bosých prakticky okamžitě. V první řadě jsou o 0,5 až 1 cm delší, než je délka vašeho chodidla a poskytují nohám po všech stranách dostatek prostoru. Jsou lehké s tenkou ohebnou podrážkou, která zprostředkovává přímý kontakt s povrchem a umožňuje svalům na nohou adekvátně reagovat a zapojovat se při chůzi. Simulují tak stav chození naboso (jež lékaři pro zdravé nohy bezvýhradně doporučují) bez negativních vedlejších jevů – nemusíte se bát ostrých předmětů ani nevábných pozdravů na chodníku. A „naboso“ můžete klidně chodit i v zimě a věnovat tak svým nohám zaslouženou péči po celý rok.

Komentáře (0)

Zatím žádné názory


Jméno
Recenze
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.