Vinařský půlmaraton naboso

Chůze, pohyb a zdravíVinařský půlmaraton naboso

Tomáše vítr zavál až na Jižní Moravu, do Velkých Bílovic, kde vínko teče proudem. Báječné ženy v běhu zde pořádaly druhý ročník Vinařského závodu. Na výběr byl maraton a půlmaraton.

Ráno se mi nechtělo ani vstát, přišlo mi, že to nepoběží. Jdu ale bosky ve lněné sukni na to. Moje Lída pomáhá s organizací a já potkávám spousty známých báječných. Start, začínám s parťákem Milošem a kousek s Davidem. Kolem sklípků a pak na hlavní silnici, převážně do kopce. Někde na čtvrtém kilometru odbočujeme mezi vinice. Ale ouha, slabá vrstva bláta na cestě neskutečně klouže. Občas to beru po trávě, ale ani to moc nepomáhá. Seběh po štěrkové cestě překonávám opět po kraji. Miloš mi trošku mizí. Pak se vydrápu do kopečka a je tu zase silnice. Běžím, co to dá, diváci fandí. Občerstvovačka v Čejkovicích.

Hnedka následuje prudká asfaltka, David sice prohodí, asi jsme to přepálili. Já to beru co to dá nahoru, Miloš je jen kousek, kousíček, přede mnou. Na jedenáctém kiláku jsme se zas potkali a běžíme spolu. Kolem kostela ve Vrbicích, nejvyššího bodu trasy, teď už to bude z kopce. Zas tak bych nepředbíhal, zase tu máme menší krpál nahoru. Rovinku a seběh, který ťapkami nejde skoro ubrzdit. Další kopeček a pár jich tu ještě bude. S Milošem se vzájemně hecujeme a podporujeme. Cestou potěší na cedulce jeho heslo “Kdo běží je svěží”. Někde za osmnáctým kilometrem už poběžíme jen dolů. Závěrečná cílová rovinka. Miloš hecuje, já jsem rád za čtyřkové tempo na kilák. Stopky se zastavily těsně pod 1:43. Což je na ty kopce a povrch naboso na půlmaraton myslím slušný. Díky Milošovi za podporu, že mi dělal vodiče.

Každý v cíli dostal láhev moravského vína a jako medaili skleničku. Přiběhněte příště, stojí to za to. Ještě se vybrala pěkná částka pro nemocnou Rebeku.

Foto: Šári Jeníková, Jiří Šaroun, Milan Zach, Miloš Bosnovič, Tomáš Zahálka


Galerie

S Lídou jsme právě dorazili Báječní na startu Ti, co se vydali na maratonskou trať. Pepo běž A jde se s Milošem na to. Tomáš zkouší povrch Maruška běží Jako kdy to už bude z kopce? :D Štastní v cíli, co dodat Štastní v cíli, co dodat Pro Rebeku se vybrala pěkná částka :) Vystoupení Losování tomboly Lída u prodeje tomboly A srdce závodu báječná Karolína A na závěr, vláček organizátorů A už jen uklidit Vinařský maraton Diplom za první místo v kategorii Bosoběh
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.