Ústecká VitaSport desítka naboso

Chůze, pohyb a zdravíÚstecká VitaSport desítka naboso

Tomáš Zahálka - Letos druhý a tak trochu neplánovaný závod. Vyrážím do Ústí nad Labem na VitaSport desítku. Drobný zádrhel ve zpoždění vlaku vyřešil pohotově a pohodově Michal neboli Mišák. Za odvoz z nádraží díky. Připnout číslo na novou tuniku a za deset minut na start. Výběr bot je jasný, s Mišákem běžíme naboso. V Ústeckém deníku se pak dočteme, že jsme tak trochu recesisti, ale nepředbíhejme.

Start, Petr Daubner, díky kterému mé běhání vlastně začalo, vyrazil vpřed jako střela. Já se prodírám davem a běžím chvíli s organizátorkou závodu Veronikou, která nám v předvečer zametla celou asfaltovou cyklostezku, díky. Trasa se vlní kolem Labe, ale ne a nedaří se mi to rozběhnout na rychlost. Pražská stovka, Vánoční maraton na trénink rychlosti moc není, spíš na vytrvalost. Užívám si mírný kopeček nahoru a samospádem zrychlím zas dolů. Čtvrtka závodu za námi a otočka.

 

V tunice se běží fakt dobře, krásně se zakopávají nohy, nic nepřekáží. Do slunného jarního počasí ideální. Ostatní jsou paf, myslí, že kolem běží anděl. Jsme zas zpět u startu. Trocha občerstvení bodne a pak ještě jednou k obrátce a zpět. Kecám s jedním běžcem a říkám, to bude čas teda. Poslední kilák a půl stupňuji tempo a předbíhám. Je to tady, někdo řve přidej a dere se přede mě. Zrychluji co to dá, předběhnout se nenechám. Finiš protnut v čase 45:14. Sice dvě a půl minuty za osobákem, ale jako otevření sezóny myslím dobrý. 170 běžců a diváci vytvořili parádní závodní atmosféru. Bosý Mišák dobíhá pár minut za mnou. Petr, ten chvilku už čeká v cíli. Závod, na který stojí za to vyrazit. Ještě se tu běhá i půlmaraton a na podzim maraton.

Večer jsem ještě vyrazil se slabozrakou Evčou a Terkou, kterým občas dělám průvodce na závodech, na báječný běžecký ples. V tunice, sukně klukům prostě sluší.

Nejen tyto kilometry přihodím Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha, podpořit je můžete i vy.

Foto a Video: primabehy, janavaj, teerezaa, Hana Hahn a Tomáš Zahálka


Galerie

Mišáku, co obuješ? Tři, dva, jedna start Běžíííme i naboso Petr Tomáš si běh naboso užívá Organizátorka závodu Veronika Mišák naboso Tam a zpět Čelo závodu Z kopečka k obrátce Petr Naboso a na pohodu Veronika a Tomáš pádí zpátky Kontrola na obrátce Petr mizí v dáli Už do cíle Finish, kde? :D Předběhnout se nenechám Finish naboso Mišáku jeď Cílová rovinka Plácneme si Stupně vítězů Stupně vítězů I naboso to šlo, teda běželo Závěrečné protažení naboso Medaile pro vítěze
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.