Teribear naboso

Chůze, pohyb a zdravíTeribear naboso

Tomášovo ohlédnutí za Teribear hýbe Prahou 2016 pro Nadaci Terezy Maxové dětem.

Ve středu jsem si zaskočil posilnit se do Jídelny Pohanka na výbornou pečenou červenou řepu s kopečkem rýže. Když na čtvrtek vyhlásil René Kujan redaktor Běhání https://www.sport.cz/812303-.html neoficiální a nepovolenou dvanáctihodinovku. Přišel jsem kroužit pro medvěda ještě s mou Lídou. Nebudu napínat, nějak jsem se naboso rozběhl a držel se Rendy zuby nehty. Až na třicátém kiláku mě napadlo, zkusit hodit osobák na maraton, který zatím činí 3:49. Zdrhnul jsem mu, nakonec asi o tři minuty, a řezal v tom vedru zatáčky jak to šlo. Nedopadlo to a maraton pípnul až za 4:01.

Těsně jsem se neuvařil, pauza a hurá na kachnu a pak Rendovi pro hambáče. Jeden jsem slupnul taky. Po zhruba dvou hodinách start dalšího maratonu. První půlka běžela slušně, ale pak se mi to postupně zadrhlo. Prostě jsem se vykecával s ostatními. Ke konci se ke mě přidali další z naBOSo týmu Andrea, Petr a Fanda. Bez nich bych asi posledních 6 km silou vůle jen šel, díky moc. Druhý maraton za 5:33, ale plus skoro hodina pauzy mezi.

Prstíky trochu uťapkané po 84,5 km, jinak celkem v pohodě. Tedy můj bosý kilometrový rekord. Rada na závěr, chcete-li běžet maraton, nedávejte si kachnu hodinu před a řádně si na rozdíl ode mě zavažte tkaničky :D No, možná slabší druhý maraton měl ale na svědomí ten první, kdo ví.

Pro medvěda jsem celkově naběhal 130 km - 6500 Kč. Tým naBOSo 14 členů 800 km - 40000 Kč. A Renda, ten dal za 12 hodin 92,5 km - 4625 Kč. Mé vybavení na běh, prostě jen sportovní lněná sukně a na chvíli tričko Světlo pro svět.

Lída nám dělala podporu, děkujeme. A i tak naběhala za několik dní celkově 93,75 km - 4687,50 Kč některé i naboso. Nejvíc z našeho týmu za deset dní naběhal Lukáš 335 km - 16750 Kč, klobouk dolů před jeho bosým výkonem :)

Foto: Jana Novotná a Tomáš Zahálka


Galerie

Focení s medvědem Renda, Honza a Tomáš Lída, Renda a Tomáš běžííí Snídáme za běhu První maraton je tam Běžecká pauza s redaktorem Běhání Rendou naBOSo tým v závěru Tomášova druhého maratonu Je to tam, druhý maraton pro medvěda A výsledková tabule naBOSo týmu
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.