Přednáška Lukáš Klimpera-Noha, bosá chůze a její vliv na pohybový aparát

Chůze, pohyb a zdravíPřednáška Lukáš Klimpera-Noha, bosá chůze a její vliv na pohybový aparát

Již tradičně jednou za rok v naboso 21.1.2019 od 17:30- 19 h přivítáme fyzioterapeuta, majitele značky Ahinsa shoes Lukáše Klimperu. Budeme se bavit o nohách jejich anatomii a o tom, jak bosá chůze ovlivňuje pohybový aparát. Budete si moci vyzkoušet podoskop.

 

Lukáš Klimpera o bosých botách:

Výsledky měření na Masarykově univerzitě v Brně (na plošině EMED foot scan) - měření ukazuje, jaký tlakový otisk (tlakovou stopu) zanechává bosá noha, barefoot obuv Ahinsa shoes a jaký klaciká bota. Výsledek je naprosto úžasný :) Otisk naboso a v Ahinsa shoes je téměř identický :)

Obuv je zásadním zásahem do přirozené funkce těla. Proto jsou Ahinsa shoes navrženy tak, aby co nejméně limitovaly přirozenou funkci nohy, aby se v nich člověk cítil co nejvíce “jako naboso - tzv. barefoot” (*). 


Dle našeho názoru musí bota :

1. respektovat anatomický tvar (strukturu) nohy

2. respektovat funkci nohy

V praxi toto znamená :

1. dostatek místa pro prsty (široká špice) - prsty se mohou dostatečně opírat a odrážet; nožní klenba je přirozeně stimulována

2. nulový podpatek - noha (i celé tělo) je ve svém přirozeném a vyváženém nastavení, klouby mohou být centrovány (optimálně zatěžovány)

3. tenká a ohebná podrážka - noha může dostatečně "číst terén" a mozek tak získává zásadní informace potřebné pro udržení rovnováhy, nožní klenba je přirozeně stimulována, noha může dostatečně reagovat na změny terénu, při odrazu dochází k optimálnímu přenosu síly na podložku

4. minimální hmotnost boty

5. bota nedeformuje nohu, přirozená hybnost nohy je maximálně zachována

*=chůze naboso nebo v barefoot obuvi nemusí být vhodná pro každého - více viz sekce "Podmínky použití"

zdroj: https://ahinsashoes.cz/barefoot-obuv

 

Pokud se chcete zúčastnit prosíme mail na objednavky@naboso.cz chystáme pro Vás židličky a malé občerstvení. Děkujeme a Těšíme se na Vás

Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.