Maraton Praha naboso

Chůze, pohyb a zdravíMaraton Praha naboso

Tomáš: Už po čtvrté se stavím na start maratonu v Praze. První jsem běžel v roce 2014, jako by to bylo včera. Týden před jsem si na zkoušku zaběhl 42 km ze Záboří do Pardubic, pak si koupil charitativní číslo přes Světlo pro svět, čas 4:10. Můžete si od nich koupit čísla na další závody a přispět tak na dobrou věc.

Letos zkusím ve žlutém tričku a lněném kiltu naboso vyběhnout s vodiči na 3:30. Karlův most, pak do Libně a dlouhou rovinkou zpět. A jsme v Podolí, první půlka je za 1:43 za námi. Je to nepopsatelný pocit, běžet s vodiči 3:30 tempem 4:52 min/km. Díky kluci, Franto a Honzo. Občerstvovačky ale probíháme a po 32 km mi trochu došla šťáva. Na zbývajících občerstvovačkách zastavuji, kousíček jdu. Když ale vidím, že by to mohl být osobák, zas běžím. Je tu tunel a pak skoro kilometr kostek. I když už zase můžu, po kostkách to naboso fakt moc rychle nejde. Odbočka do Pařížské, zbývá poslední půl kilák. Polehoučku zrychluji na tempo 4:20 min/km a je to tam, osobák 3:41:12. Zlepšení o osm a půl minuty.

Za Světlo pro svět také velmi dobře běžel nevidomý Ondra Zmeškal s trasérem Tomášem.

Jaký byl maraton 2016 se dočtete na https://www.sport.cz/behani/odjinud/clanek/775128-jak-jsem-si-uzil-prazsky-maraton-naboso-a-v-kiltu-a-trochu-neco-navic.html

Dojmy z roku 2015 najdete na http://zahalkova-pro-radost.cz/volkswagen-maraton-praha-3-5-2015/

Foto: #TondaZJizerek, Miloš Bosnovič, Martin Fafl, Světlo pro svět, Svět běhu a Tomáš Zahálka


Galerie

Tým Světla pro svět Jdeme na to Vodiči maratonu I Mr. Bean běhá maratony Na desátém kilometru Pár kostek a bude cíl Nevidomý Ondra a jeho trasér Tomáš Další bosý běžec Lída ve Feelmax Chodidla po naboso maratonu S Milošem kousneme do medaile Miloš, Honza a Tomáš Tomáš, Lída a bosý Mišák Osobák naboso :)
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.