Festival Letem světem

Chůze, pohyb a zdraví



Festival Letem světem

Zveme Vás na krásnou akci-Cestovatelský festival Letem světem, který připomene 100 leté výročí narození cestovatelské legendy Miroslava Zikmunda a seznámí s netradičními způsoby cestování dneška. 

/Plzeň/ Ve dnech 8. – 9.3. 2019 se v prostorách SOU elektrotechnického ve Vejprnické ulici v Plzni Skvrňanech koná již 8. ročník populárního cestovatelského festivalu Letem světem. Pro návštěvníky plzeňského cestovatelského festivalu je připravena pestrá nabídka cestovatelských přednášek, které mapují proměny dnešních způsobů cestování. Kromě zajímavých komentovaných projekcí připravili organizátoři zajímavý doprovodný program plný fotografických výstav, workshopů, na nichž si mohou návštěvníci vyrobit vlastní barefootové sandály, naučí se základům hry na handpan, případně budou zasvěceni do tajů zdobení látek pomocí tajemných symbolů adinkra. Pro návštěvníky festivalu je připravené i bohaté jídelní a nápojové menu, které pamatuje na vegetariány i vegany. V dětském sále se organizátoři rodičům o jejich děti nejen postarají, ale nabízejí jim i pestrý tvořivý a edukativní program.

Letošní ročník patří rozsahem prezentovaných zemí zatím k největším a nejpestřejším. Hlavní program se věnuje připomenutí legendární cestovatelské dvojice Zikmunda a Hanzelky, jejichž cesty inspirovaly mnohé současné cestovatele. Velikým tahákem festivalu bude projekce filmu Jak se točí století, která bude spojena s besedou s autorem filmu Jindřichem Bohnem. Tomášem Vaňourek a Lukášem Socha se v rámci projektu Zikmund 100 rozhodli vydat ve stopách nejoblíbenějších českých cestovatelů Zikmunda a Hanzelky po euroasijském kontinentě, snažili se najít stejná místa, která znali z  jejich nejznámějších fotek a nafotit je tak, jak vypadají dnes. Načasování této cesty nebylo náhodné - pan Zikmund letos slaví sté narozeniny, a právě 100 srovnávajících fotografií mělo být dárkem k jeho jubileu.

Návštěvníci festivalu budou mít možnost s dalšími cestovateli navštívit v poutavých přednáškách přes 20 zemí světa. Výběr přednášejících byl volen tak, aby představoval různé způsoby cestování a objevování světa. S Martinem Pávkem se vydáme do divočiny po stopách amazonských indiánů. Michal Bíza možná inspiruje mnohé rodiče, kteří váhají cestovat s malými dětmi. Klára Kutačová povypráví o své cestě, která trvala 222 dní, při níž projela dvaceti státy světa. Kristýna Bartošová fotila grafitti v porevoluční Káhiře a Slávek Král procestoval Afriku autostopem. Václav Malinský povypráví o své cestě Dinaria, na níž ušel pěšky 1400 km Balkánem. Štěpán Pastula se zaměří na travelcoaching, jako spojení cestování, prožitků a možností osobního růstu. Antonín Kolář představí cestování jako netradiční perspektivu vzdělávání studentů.

Mezi jednotlivými bloky přednášek a filmů je pro návštěvníky připravený bohatý kulinářský program. Známý plzeňský kavární plzeňský kavárník Goran Jozic bude podávat výbornou kávu po celý den a návštěvníci se mohou těšit i na pestrobarevnou chuťovou vášeň plzeňského pivovaru Raven.

Letem světem

Již od roku 2012 pořádá skupina nadšenců - cestovatelů tradiční setkávání a sdílení se zaměřením na cestování, kultury, rozšiřování dovedností a předání zkušeností. Festival je určen nejen pro zkušené cestovatele, ale i pro širokou veřejnost. Všichni zde najdou zajímavé tipy, postřehy a zkušenosti - jak ze zemí vzdálených a exotických, tak i z našeho regionu. Naším hlavním cílem je zprostředkovat návštěvníkům atmosféru dalekých krajů a pozvednout povědomí o životě v mnohých kulturách světa, ze kterých můžeme čerpat inspiraci i poučení. Festival je setkáním lidí 'stejné krevní skupiny' se zájmem o svět a jeho bohatství.

web:www.svetem.net

FB:https://www.facebook.com/groups/438380486177356/

Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.