Boskovické běhy naboso

Chůze, pohyb a zdravíBoskovické běhy naboso

Máme tu Tomášovo ohlédnutí za Boskovickými běhy. Oblíbený závod jsem běžel letos už po čtvrté. Přijíždím prvního května do malebného městečka. Před startem ještě okouknu místní hrad. Trochu vám popíšu trasu, mírně do kopce do Westernového městečka. Přes spoustu kořenů dolů. Kousek ve sluneční výhni asfaltem. Údolím kolem rybníku, kde je od loňska několik kilometrů štěrk. Pak lesem a následuje prudké zvlněné několika kilometrové stoupání k zámku. Prostě 12,5 kilometrů s převýšením 300 metrů.

Naboso časy 2014 za 1:15, 2015 za 1:03, v roce 2016 též za 1:03. Jak dostat čas pod hodinu?

Kilt zůstává. Ale obul jsem tehdy tedy bosé botky Leguano. Jejich podrážka je tvořená kulatými špuntíky. Na předešlém závodě Pyšelský kopeček držely i v bahnitém terénu.

Proti bosoběhu jsem rychleji seběhl kopec a štěrk doslova přeletěl. Jenže běžet po nerovném terénu trochu rychleji má i nevýhody. Ten krpál k zámku pak všichni běží a abych nevypadal jako že mi to nejde, běžel jsem taky. Seběh od zámku na náměstí. V cíli koukám na čas 57:13. Za mě dobrý, prima narozeniny to byly. Příště vás tam zvu, proběhnutí stojí za to.

Foto: ABSAfoto, Monika Šindelkováorganizátoři a Tomáš Zahálka


Galerie

Náměstí Jdu pro číslo Leguano bosoboty Obutí připraveno Tak za kolik to bude? Dobývání hradu :D Malebný hrad Zámek Boskovické běhy Start Dav běžců se rozbíhá Občerstvovačka Cíl se blíží S kamarády po doběhu Loučím se s Boskovicemi, tak zas za rok
Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.