Běžíme na hrad naBOSo

Chůze, pohyb a zdravíBěžíme na hrad naBOSo

Po sluncem zalité letošní premiéře na hradě Točník, bude opět dějištěm druhého dílu seriálu Běžíme na hrad romantický hrad Bouzov, oblíbená destinace filmařů, známý zejména z pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. V sobotu
2. června na hrad nebudou létat ševci, ale běžci s jejich dětmi. Registrovaní účastníci mohou mimo jiné využít i zlevněného vstupu na atraktivní hrad. Hrad Bouzov leží v Olomouckém kraji mezi krajskou metropolí Olomouc a městem Mohelnice. naBOSo, zde představí bosé boty, glasswalking (chůze po střepech), podoskop a testovací sadu bot.

Běžecký den s cílem na hradě Bouzov má pro vás připraveno několik tras na výběr; závodní Pětku, která však na Bouzově vzhledem k charakteru tratě měří 6,040m a Patnáctku, která je opravdu přesnými 15 km. Běžecké trasy Pětky a Patnáctky vedou krásnými zalesněnými kopci s řadou stoupání v okolí pohádkového hradu Bouzov. Především na trati Patnáctky si užijete i skvělé výhledy na hrad vystupující na horizontu. Tratě jsou velmi atraktivní, členité, převážně vedené v terénu, na loukách a lesních cestách, kombinující ale i svižné asfaltové úseky. Patnáctka s celkem 360 nastoupenými metry opravdu prověří běžeckou kvalitu. Na Pětce vás čeká 160m stoupání. Profily obou tratí nabízí tedy jak běhavé - tempařské úseky, tak i táhlá stoupání. Vše ale opravdu v nezapomenutelné krajině v okolí hradu. Zázemí a cíl závodu jsou situovány do nádherného parku přímo před hradem. Popis tratí i s jejich přesnými mapkami najdete na www.bezimenahrad.cz. Všichni závodníci, kteří doběhnou do cíle Pětky a Patnáctky, dostanou na krk finišerskou medaili!

Velmi oblíbené dětské závody čekají na vaše děti ve všech možných věkových kategoriích. Děti budou závodit, rozděleny podle věku, na tratích v délkách 100; 300; 600 a 1200 m v blízkém okolí registrace a zázemí závodů, tedy v nádherném a rozsáhlém parku, který obklopuje hrad. Na každou ratolest v cíli samozřejmě také čeká finišerská medaile, pro nejmenší i se sladkou pozorností. Pokud děti i po doběhnutí svých závodů budou mít spoustu energie, bude pro ně připravená Pohádková cesta. Trasa dlouhá 1-2 km prověří všechny děti, které se s námi rozhodnou vydat na záchranu princezny. Po cestě potkají celkem na sedmi stanovištích nejrůznější pohádkové bytosti, kterým pomohou se splněním zábavných úkolů, ať už fyzických či kreativních.

Druhým rokem bude připravený i speciální závod „Čtvrtkilák v brnění“. Otázka, jak že to ve středověku ti borci vlastně dělali, když celý den trávili v brnění, běhali po bitevním poli a ještě v tom museli válčit, nezůstane nezodpovězena. Každý ze zájemců o odpověď na otázku, si to bude moci sám přímo vyzkoušet na hardě Bouzov! K obléknutí bude k dispozici zhruba 15 kilo železa, do ruky pak přijde halapartna s praporcem a finálně se změří poctivý Čtvrtkilák. I na Bouzově budeme hledat ty nejrychlejší rytíře a rytířky. Dobrou zprávou je, že brnění bude jen od pasu nahoru a na hlavě opravdová středověká přilba. Překonat vítězný čas z loňského Točníku 0:46min, který nastavil Roman Šebrle, bude určitě výzvou pro nejednoho zájemce.

Registrace začínají v 9:30 hod. v parku hradu Bouzov, kde je připraven od 10 hodin bohatý soutěžní program pro děti - Pohádková cesta a pro všechny registrované pak například i soutěžní kvíz Tajemství hradu. V průběhu dne také proběhnou šermířská vystoupení. Prvních 250 registrovaných na Pětku a Patnáctku si bude moci vybrat mezi seriálovým tričkem nebo jedním ze čtyř sportovních šátků, vše od partnere Kilpi. Všichni registrovaní účastníci mají slevu na vstupném na hrad Bouzov – děti do 15 let mají vstup zcela zdarma.

Časový program Běžíme na hrad Bouzov:

  9:30   začínají registrace závodníků

10:00   začátek Pohádkové cesty

11:00  start Dětských závodů – 100 m

11:15   start závodu na 300 m

11:30   start závodu na 600 m

11:45   start závodu na 1200 m

12:15   vyhlášení dětských závodů

13:00  start PĚTKY

14:10   vyhlášení závodu na 5 km

14:30  start PATNÁCTKY

16:00   konec Pohádkové cesty

16:30   vyhlášení závodu na 15 km

 

Stále se můžete registrovat na našich stránkách www.bezimenahrad.cz

Není sporu o tom, že pohyb pomáhá, pomáháme i my.  Za každý vámi uběhnutý kilometr v rámci seriálu Běžíme na hrad poukážeme příspěvek jedné koruny na konto SOS dětské vesničky a stejnou částku přidá i Hypoteční banka po skončení celého seriálu. Všichni účastníci seriálu tak naším prostřednictvím a svojí účastí přispějí na dobrou věc. Samy děti z SOS dětských vesniček se i účastní závodů, tak jim můžete zafandit.

Seriál Běžíme na hrad, který naBOSo podporuje nabízí opravdové běžecké závodění, tentokrát v úžasném okolí hradu Bouzov. Vše v kombinaci s prima programem i pro ty, kteří přišli třeba jenom povzbudit závodícího člena rodiny. Především děti si pak přijdou na své, a to nejen při závodech. Nenásilně propojujeme sport s historií a poznáním dějin naší země. Pro výletníky srdcem i duší, kteří nepojedou pouze na Běžíme na hrad, je Olomoucký kraj cestovatelským rájem. Pokud se zdrží déle, mohou také navštívit například Mladečské jeskyně, Javoříčské jeskyně nebo zkamenělý zámek (pozůstatky hradu Špránek) nedaleko hradu Bouzov.

 

Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.