Veletrh KABO letos i naboso a v bosobotách

Příběhy a značky



Veletrh KABO letos i naboso a v bosobotách

Na veletrhu KABO navštívilo ve dnech 18.-20. února 2017 stánek leguano/naboso stovky návštěvníků. Tito si mohli vyzkoušet různé typy bosobot vystavujících firem leguano a naboso. Návštěvníky čekal i bohatý program. S Davidem Mrhačem ze spolku Bosá turistika se mohli naboso projít po střepech či vyzkoušet bosou dílnu Igora Slouky z Turistiky naboso. S potížemi s chodidly dětí díky nesprávné obuvi nebo nedostatku pohybu se rozhodla něco udělat Ivana Kamencová, která umožnila zejména dětským návštěvníkům procházku po Vítkově chodníku.

Po tři dny probíhaly na Kabo fóru zajímavé přednášky, kdy organizátor akce Petr Exnar nejdříve poděkoval Brněnským výstavním veletrhům za možnost představení bosobot široké oborové veřejnosti. Igor Slouka rozebíral historii vývoje zdravé a nezdravé chůze v přednášce „Vtipně a bez servítků o botách, o nohách a o chození naboso vč. sociálních aspektů a bezpečnosti“. Výrobce Pathikshoes Filip Pathik Vystavěl ve své přednášce „Obouváme se do barefoot“ představil výhody barefootové obuvi. Následovala oborová videa od fyzioterapeutů Clary Lewitové a Lukáše Klimpery z Ahinsa shoes.

Nedělní odpoledne rozpumpoval trendmaker, kreativista a zakladatel spolku Bosá turistika, muž, který v Česku bosou mánii rozpoutal, David Mrhač. Jeho přednáška „Bosá turistika – móda nebo šílenství? Proč tolik mladých lidí propadá trendu chůze naboso?“ rezonovala po celém pavilonu. Jana Buch z Fakulty obuvnictví z univerzity Tomáše Bati ve Zlíně se podrobně věnovala dětské bosé noze. Fyzioterapeut Martin Vala rozebral výhody bosé chůze a chůze v bosobotách. Paní doktorka Lucie Kinclová ve své přednášce „Využití barefoot chůze v terapii chronických bolestí zad, dysfunkce svalů pánevního dna a v prevenci a terapii u dětské ploché nohy“ zdůraznila, že správná chůze v bosobotách je zdraví prospěšná pro každou generaci.

Veletrh KABO ukázal, že při správném stylu chůze jsou bosoboty určeny k celoročnímu nošení a že lidé, kteří v nich žijí, pracují nebo sportují, mohou být díky tomu silnější, zdravější a šťastnější.

Fotogalerie k veletrhu KABO naleznete na:
http://leguano.rajce.idnes.cz/Kabo_unor_2017
http://turistikanaboso.rajce.idnes.cz/KABO/
https://www.zonerama.com/TomasZahalka/Album/2718210

Závěrečnou tiskovou zprávu zpracovali:
Mgr. Petr Exnar, www.leguano.cz
Mgr. Igor Slouka, www.TuristikaNaboso.cz

Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.