Alpy naboso

Chůze, pohyb a zdravíAlpy naboso

Jak to přijde, že se vydáte do evropských velehor naboso?

Určitě ne najednou, z ničeho nic. Celé léto tedy poctivě trénuju: žebříky,, brody a „pískoviště“ Českého Švýcarska a taky pískovce v Adršpachu, ruly a svory jesenického hřebene, lesní pěšiny a buližníkové skalky v okolí Prahy i pestrý, a to nejen kamenitý, podklad kdekoli jinde v přírodě v Čechách.

Vlaďka Botlíková si pohyb naboso přes léto prostě zamilovala.

Když se blížil náš pravidelný podzimní týden v rakouských Alpách, přemýšlela jsem o botách na výlety jen velmi krátce. A do batohu zabalila kromě pohor i pětiprsťáky a olej.

Výlety v Tauernských Alpách nepatří k těm nejdramatičtějším, hřebeny trochu připomínají Vysoké či nízké Tatry, jen trochu vyšší, tak nějak mezi 2000 až 2800 metrů.

Cesta je posetá drobnými kamínky a místy vystrkuje skalnaté podloží svůj hřbet až na povrch hrubou cestou po skále, ale velmi často přechází cesta v pěšinku po příjemně oblém a většinou travnatém hřebeni. Ale skalky jsou tu skryté a „číhají“ všude, skryté pod vřesem, borůvčím či mechem.

A pak je tu dlouhý sestup z hřebene v nepřehledném terénu, mezi pichlavým podkladem zakrslých keříků vřesu. Takové skvělé posilování na zpevnění kotníků, to by nevymyslel ani nejlepší osobní trenér!

Nohy, bolavé často z nečinnosti, můžete začít ozdravovat i přímo doma: a to v online kurzu Cviky pro nohy. A kdybyste neměli čas na nic jiného, vyzkoušejte alespoň Vitalizační masáž nohou. Nohy budou zase jako nové, plné života, skoro tak, jako když seběhnete z horského vrcholu Alp.

Líbí se? Celý Alpský článek najdete na http://vladanabotlikova.cz/alpy-naboso-zblaznila-ses/

Za článek a nádherné fotky děkujeme Vlaďce Botlíkové #naboso


Galerie


Registrace do newsletteru

Nenechte si ujít naše speciální nabídky a slevy!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.